Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. V pořádku

Paletový zakladač Autopilot SAE160 s unikátním řešením ve Faurecia Componenets

Faurecia Components nasadila automatický zakladač s unikátním řešením

Společnost Faurecia Components Písek, s.r.o., významný výrobce pro automotive sektor, realizoval společně s Toyotou unikátní řešení automatického převozu nákladu a jeho stohování pomocí vozíku Autopilot SAE160 založeného na šasi řady ručně vedených zakladačů BT Staxio. Autopilot je nasazen v logistické sekci výrobní haly.

Princip jeho činnosti vysvětluje Václav Mareš, Improvement coordinator v logistice  Faurecia Components: „K zásobování výrobních linek používáme systém vláčků, které rozvážejí komponenty přímo k výrobním linkám a k jednotlivým výrobním stanovištím v malých KLT boxech různých typů. Když jsou vyprázdněny, operátoři je pečlivě vyskládají na paletu, zakrytují víkem a po dvou na sobě uloží do zóny, ze které si je později odebere automat, aby je odvezl do centrálního skladu, odkud se vracejí dodavatelům. Dosud tuto činnost vykonával jeden operátor s vysokozdvižným vozíkem. Ze skladu se automat vrací zpět pro další náklad. Zatím se vrací prázdný, ale to chceme v budoucnu změnit a plně ho vytížit i na zpáteční cestě."

"V centrálním skladu je Autopilot schopný stohovat 4 palety až do výšky 4 m. Stohy palet jsou umístěny vedle sebe a v několika řadách za sebou. Unikátnost řešení spočívá v tom, že Autopilot je schopný zajet do volné řady mezi dva vysoké stohy a přitom neztratit kontakt s navigačním systémem. Stroj to zvládne díky teleskopickému laseru, který se vysune do výšky a přes stohy palet snímá laserový signál odražený od navigačních reflexních pásek (odražečů) umístěných na různých místech ve skladu."

Kontakty pro press

Toyota Material Handling CZ
Jindřich Přívora, PR Manager
Tel.: +420 602 654 092


Autopilot SAE160

Automatický stohovací zakladač SAE160 - detail stožáru

Klíčovou myšlenku řešení s teleskopickým laserem navrhl a z velké části realizoval Petr Fiala, aplikační technik Toyota Material Handling CZ, který doplňuje: "Místa uložení v prostoru odvozu i v centrálním skladu jsou předdefinována. Vytvořili jsme dvě zóny pro nakládání, první s jedenácti stanicemi, druhou s dvanácti stanicemi. V každé zóně je dotykový displej od řídicího systému (PLC controller), na kterém si operátor pouhým dotykem vybere stanici, ze které má automat vyzvednout naložené palety a druhým dotykem určí typ přepravovaných KLT boxů. To je vlastně veškerá činnost, kterou musí operátor udělat pro vytvoření objednávky. Díky tomu automat ví, co má provést, co a kam odvézt a kde to v hlavním skladu uložit."

Více o autopilotech

Podívejte se na video ukázku

Řešení stohování pomocí Autopilotu SAE160

Mohlo by se vám také líbit

Driver using BT Optio for order picking

Naše produktová řada

Podívejte se na naši kompletní řadu manipulační techniky, včetně retraků, paletových vozíků a vychystávacích vozíků.

Přečíst více >
BT Radioshuttle ve specializovaném regálovém systému

BT Radioshuttle

Máte zájem o naše poloautomatické nosiče nákladu? Vysokorychlostní nosič nákladu, pracující uvnitř speciálního regálového systému a řízený pomocí dálkového ovládání.

Přečíst více >

Bezpečnost v logistice

Pomůžeme vám zajistit bezpečnost v dopravě a logistice všude, kde se pohybuje manipulační technika. Dobře vybavený sklad i vozík je základem kvalitní prevence.

Přečíst více >
Elektrické zakladače ve skladu

Elektrické zakladače

Elektrické zakladače BT Staxio jsou uzpůsobeny pro širokou škálu aplikací, včetně dvoupaletové manipulace, vychystávání, zakládání a horizontální přepravy. Jedná se o rychlé, výkonné a snadno ovladatelné zakladače. 

Přečíst více >