Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. V pořádku

Chytřejší manipulace díky štíhlému řešení s automatizovanými vozíky Toyota

Toyota Material Handling představuje na evropském trhu novou rozšířenou řadu automatizovaných skladových vozíků. Tato automatizovaná řada odráží štíhlý přístup společnosti Toyota a je navržena pro plnou automatizaci opakujících se operací při manipulaci s paletami. Řešení, umožňující postupnou implementaci „krok za krokem“ nebo kompletní konverzi celého systému, přinášejí zcela nový rozměr produktivity. Nová řada Autopilot zahrnuje elektrické paletové vozíky (LAE250), zakladače (SAE160), retraky (RAE160-250), čelní zakladače (OAE120CB) a heavy-duty tahače (TAE500), a pokrývá tak všechny běžné aplikace: přepravu palet, blokové skladování, vysokoúrovňové zakládání a tažení nákladů.

Automatizace optimalizuje toky zboží a zároveň minimalizuje škody, čas a výdaje. Pracovníci jsou osvobozeni od stále se opakujících operací, a jsou tak k dispozici pro náročnější úkoly. Automatizovaná manipulace s paletami vyžaduje také méně údržby a energie a přispívá k produktivitě a bezpečnosti, s návratností investic typicky během 2 let.

 

Precizní navigace

Vozíky Autopilot společnosti Toyota podporují dvě vysoce přesné a adaptivní navigační technologie: navigace s použitím odražečů nebo přirozená navigace, případně jejich kombinace v podobě duální navigace. Posledně jmenovaná metoda umožňuje vozíku přepínat mezi použitím odražečů v jedné oblasti a použitím prostředí skladu jako referenčních bodů pro navigaci v jiné zóně instalace.

Vybraná reference

Kontakty pro press

Toyota Material Handling CZ
Jindřich Přívora, PR Manager
Tel.: +420 602 654 092

RAE - autopilot retrak Toyota

 

Bezpečná a přesná manipulace palet

Vozíky Autopilot jsou naprogramovány na bezpečné provádění veškerých úkolů a na kooperaci s manuálně ovládanými vozíky. Jakýmkoli případným kolizím zabraňují zabudované bezpečnostní skenery a zařízení pro detekci překážek, které včas reagují na překážky v dráze vozíku. Snímače nákladu a kamery zaručují ještě vyšší přesnost a bezpečnost manipulace s nákladem.

 

Inteligentní komunikace

Všechny vozíky Autopilot jsou řízeny systémem Order Manager, vyvinutým interně ve společnosti Toyota. Tento software může pracovat jako samostatný autonomní systém nebo jako komunikační vrstva v rámci systémů řízení skladu nebo výroby. Díky inteligentnímu řízení flotily a integraci s ERP/WMS systémy sleduje Order Manager pohyby a skladování zboží, objednávky, dopravní situaci a materiálové toky.

 

Chytré nabíjení

Vozíky Autopilot mohou být vybaveny Lithium-ion bateriemi, které jsou až o 30% energeticky účinnější a přispívají tak současně k omezení emisí CO2. S možností automatického nabíjení se může vozík rychle dobít mezi jednotlivými úlohami, bez nutnosti zásahu obsluhy a potřeby speciální nabíjecí místnosti - vše je plně automatizované.

 

Řada Autopilot je založena na osvědčených skladových vozících Toyota a je plně podporována evropskou servisní sítí Toyota Material Handling. Pro zajištění maximální návratnosti investic jsou k dispozici profesionální služby, od systémové podpory až po možnost výměny zařízení nebo systém preventivní údržby.

Technologie budoucnosti

Technologie budoucnosti

Chytrá logistika a logiconomi nabízejí řešení pro současnost i vize pro budoucnost. 

Přečíst více >
An autopilot doing horizontal transportation

Automatizované řešení

Naše řada automatizovaných vozíků a nosičů nákladu nabízí vyspělá a flexibilní řešení pro efektivnější a hospodárnější manipulaci se zbožím. 

Přečíst více >

Výrobní systém Toyota TPS

V naších výrobních závodech uplatňujeme principy štíhlé výroby a pracujeme na základě tahového systému řízení, což znamená, že vyrábíme jen to, co si objednáte.

Přečíst více >
Řidič používá BT Optio pro vychystávání

Naše produktová řada

Podívejte se na naši velkou škálu vysokozdvižných vozíků, včetně retraků, paletových vozíků a vychystávacích vozíků.

Přečíst více >