Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. V pořádku

CeMAT 2018 - Přemýšlet jako Toyota (Think:Like:Toyota)

Přemýšlet jako Toyota (Think:Like:Toyota)

Hlavní motto společnosti Toyota Material Handling na veletrhu CeMAT 2018 odkazuje na principy štíhlého myšlení, soustředění na totální kvalitu výrobků, procesy eliminace veškerých ztrát a plýtvání zdroji všeho druhu. Tedy na hodnoty, které Toyota již léta uplatňuje ve více než 650 vlastních továrnách, v kterých provozuje přes 16 500 vozíků (světově uznávaný Toyota Production System).

Bezpečná štíhlá logistika přinese zákazníkům úspory a zisk

Své bohaté zkušenosti z těchto procesů úspěšně přenáší i do oblasti logistiky a skladování. Na veletrhu CeMAT 2018 přesvědčivě ukázala jaké postupy, jaké služby, technologie a nástroje využívá, a jak ze sdílení tohoto komplexního souboru znalostí mohou profitovat její zákazníci, jakou přidanou hodnotu jim Toyota nabízí.

Kontakty pro press

Toyota Material Handling CZ
Jindřich Přívora, PR Manager
Tel.: +420 602 654 092

Integrovaná telematika na veletrhu CeMAT 2018

Automatizace, konektivita a efektivnost všech operací

Expozice Toyoty se příliš nezabývala běžnými vozíky, přestože byly k vidění prakticky v kompletní sestavě. Je jasné, že bez vozíku by se nepřevezla, nenaložila nebo nezaskladnila jediná paleta, neodtáhl žádný roltejner, ani nevychystala jediná zakázka, ale vývoj jde dopředu velmi rychle a trendy se v poslední době vozíky a jejich "vozíkovou" výbavou zabývají méně než dříve. Ve vzduchu visí jiné otázky.

Jak propojit vozíky a jak neskutečné množství dat, které je dnes velmi snadné získat, zpracovat, vyhodnotit a správně využít? Tím správně je v podání Toyoty myšleno jediné - směrem ke štíhlé logistice a štíhlé manipulaci, k totální kvalitě výrobků, vysoké bezpečnosti všech operací, k proaktivnímu servisu, který dokáže předcházet poruchám a zajistí maximální disponibilitu techniky.

I_Site na tabletu

I_Site a propojení

Klíč k bezpečnosti a efektivitě na všech frontách včetně servisu

Toyota na CeMATu vyhlásila, že všechny elektrické skladové vozíky budou od podzimu 2018 dodávány přímo z výroby s technologií pro telematiku ve standardní výbavě. Základem této technologie bude I_Site, tržní leader v oblasti fleet managementu a konektivity. Toyota vytvořila populaci přes 60 000 aktivních chytrých vozíků a pomocí systému tak má pod kontrolou přibližně 250 000 řidičů manipulační techniky.

Úspory generují bezpečné provozy a dobré využití techniky

Získaná data ukazují obrovský potenciál pro úspory nákladů ve dvou oblastech - využití dostupné techniky (dnes typicky pouhých 35 %) a snižování nákladů na škody a opravy - uživatelé I_Site dosahují hodnoty až o 70 % nižší ve srovnání s obdobím před zavedením systému

Propojení vozíků a servisu - Toyota a Microsoft společně vyvinuli T-Stream - velmi moderní a komplexní servisní platformu

Toyota důsledně sleduje, jak inovace v digitalizaci a konektivita může zlepšit také servisní služby, nejen pro zákazníky, ale i pro vlastní servisní techniky. Hlavním cílem nové platformy T-Stream je zajistit takovou úroveň služeb, která dokáží zajistit kvalitní servis ještě dříve, než dojde k odstavení techniky, ještě dříve, než zákazník vytuší, že bude servis potřebovat. Toyota toho dosáhne díky práci s informacemi v reálném čase, díky předvídatelnějšímu chování strojů a rychlejší komunikaci v rámci servisního týmu i s ostatními útvary firmy.

Nové impulsy pro systém Autopilot

Vlastní moderní řídicí software T-ONE usnadní a urychlí zavedení automatizace

T-ONE (Optimise – Navigate – Execute) pracuje metodou "one-step-ahead-thinking" a je srdcem řešení s automatickými vozíky Toyota Autopilot integrující zákaznické procesy a zajišťující přehledné a spolehlivé řízení materiálových toků zákazníka. 

T-ONE je nainstalován jako integrační platforma zajišťující komunikaci automaticky naváděných vozíků Toyota Autopilot a existující infrastruktury zákazníků, kterou tvoří některý z řídících skladových systémů (WMS), systémy pro identifikaci zboží a další manipulační technika. Spolehlivé a inteligentní propojení vozíků s již používanými systémy zákazníka může být pro mnohé z nich důležitou podmínkou pro zavedení automatizace. T-ONE zavedení automatické manipulace do provozů, kde vozíky dosud řídí lidská obsluha, velice usnadňuje a urychluje.

Li-Ion řešení Toyota

Nyní k dispozici pro všechny elektrické vozíky Toyota

Nový typ baterie je modulární a vyznačuje se rychlejší návratností investice než dosavadní řešení, což je velmi zajímavé právě pro menší firmy, které dosud o li-ionových bateriích neuvažovaly. V tom spočívá klíčový rozdíl nového řešení. Kapacitu baterie determinuje počet článků a každý zákazník si tak může objednat baterii přesně na míru podle svých požadavků nebo podle potřeb každého provozu. 

Další výhodou této koncepce je snadné změna kapacity baterie. Požadavek na přidání nového modulu vyřeší technik Toyoty velmi rychle s naprosto minimálním vlivem na disponibilitu vozíku.

Vylepšená spotřeba a ještě důslednější využití energie

Podstatně vylepšená účinnost nabíjecího procesu a snížení produkce tepla znamená úspory energie v rozsahu

20-25 % ve srovnání s olověnými bateriemi. Navíc nový systém pracuje se stabilním napětím bez ohledu na úroveň nabíjení. Kombinace těchto faktů umožňuje nasazení li-ionových baterií s nižší kapacitou, a tedy levnější řešení. Spolu s redukcí emisí CO2 a dlouhou životností má tak li-ionová technologie velmi příznivý vliv v oblasti životního prostředí.

Až 8 tun bezpečně zvládne nová Toyota Traigo 80 

Zbrusu nový 80 V elektrický vysokozdvižný vozík nabízí nosnosti 6, 7 a 8 tun a je určen pro provozy, které vyžadují minimální spotřebu, vysoký výkon, odolnost a přitom velmi dobrou manévrovatelnost i s nejtěžšími náklady. Výborně navržený vozík nabízí nejvyšší kvalitu podle osvědčených standardů Toyoty.

Díky širokému výběru typů baterií, nízké spotřebě energie nebo plně odpružené kabině je řada Traigo 80 silným členem rodiny čelních vozíků Toyota a top produktem ve své třídě, což ocení například nápojáři a další nároční uživatelé. Osmitunový model je navíc k dispozici s vyložením nákladu 900 mm.

Plné energie a síly, nabité odolnými komponenty

Nové 80 V modely jsou vybaveny elektrickým posilovačem řízení pro nižší spotřebu energie a umožňují zákazníkovi vybrat si mezi různými typy baterií, včetně li-ionových. Díky otevřenému šasi může být baterie snadno vyměněna z boku pomocí jiného vozíku.  

Všechny důležité díly robustních vozíků jsou pečlivě chráněny. Spolehlivá práce venku ve vlhku nebo prachu není proto žádný problém. Nicméně servisně jsou všechny komponenty vozíku snadno přístupné přes otvor v protizávaží. Díky plně uzavřené ocelové kabině pracuje za každého počasí pohodlně a plně chráněna před povětrnostními vlivy také obsluha vozíku. 

Mohlo by se vám také líbit

Technologie budoucnosti

Technologie budoucnosti

Chytrá logistika a logiconomi nabízejí řešení pro současnost i vize pro budoucnost. 

Přečíst více >

Správa flotily I_Site

I_Site propojuje vaši flotilu, shromažďuje data, poskytuje přehled o dění v provozech a napovídá, jak optimalizovat vaše pracovní procesy.

Přečíst více >

Li-Ion řešení Toyota

Nyní pro celou naši produktovou řadu nabízíme plně integrované řešení s Li-ion bateriemi, které kompletujeme v našich závodech podle přísných kvalitativních standardů Toyota TPS.

Přečíst více >
Řidič používá BT Optio pro vychystávání

Naše produktová řada

Podívejte se na naši velkou škálu vysokozdvižných vozíků, včetně retraků, paletových vozíků a vychystávacích vozíků.

Přečíst více >